Mejlbyborger

Kontakt

Velkommen til bestyrelsen af Mejlby Borgerforening.

Foreningens formål er opretholdelse og drift af det eksisterende forsamlingshus, samt varetagelse af Mejlbys borgeres fælles interesser.

Per Pedersen
Formand / PR ansvarlig
Tlf. 20738037
per@mejlbyborger.dk

Marie Irmark
Kasserer
marie@mejlbyborger.dk

Lene Bøhn Poulsen
Medlem
lene@mejlbyborger.dk

Birgit Kjær
Næstformand
birgit@mejlbyborger.dk

Jannica Sørensen
Medlem
jannica@mejlbyborger.dk

Jeanette Priis
Sekretær
jeanette@mejlbyborger.dk

Christina Primdal
Medlem
christina@mejlbyborger.dk

Mathilda bach
Suppleant
mathilda@mejlbyborger.dk

Tina Cort Stisen
Suppleant
tina@mejlbyborger.dk

UDLEJER FORSAMLINGSHUS

Patrick
Udlejer
Tlf. 30428491
udlejer@mejlbyborger.dk

Vedtægter

Mejlby Borgerforenings vedtægter

Disse vedtægter er vedtaget på stiftende generalforsamling den 25. april 1974, og sidst ændret på en ekstraordinær generalforsamling den 14. marts 2017.