Mejlbyborger

Kontakt

Velkommen til bestyrelsen af Mejlby Borgerforening.

Foreningens formål er opretholdelse og drift af det eksisterende forsamlingshus, samt varetagelse af Mejlbys borgeres fælles interesser.

Eva Eriksen
Formand / PR ansvarlig
Vestervangsparken 4
Tlf. 30682686
eva@mejlbyborger.dk

Per Pedersen
Kasser / Udlejer
Danasvej 13
Tlf. 20738037
per@mejlbyborger.dk

Poul Erik Jensen
Medlem
Toftevej 4
Tlf. 22669262
poulerik@mejlbyborger.dk

Birgit Kjær
Medlem
Hørgaden 18
Tlf. 51408580
birgit@mejlbyborger.dk

Jane Hansen
Medlem
Tuevej 1
Tlf. 28572074
jane@mejlbyborger.dk

Jeanette Andersen
Medlem
Vestervangsparken 25
Tlf. 20969785
jeanette@mejlbyborger.dk

Peter Irmark
Medlem
Frøsigvej 5
Tlf. 24441235
peter@mejlbyborger.dk

Anne Marie Elmer Andersen
Suppleant
Hørgaden 46
Tlf. 26834220
annemarie@mejlbyborger.dk

Tina Cort Andersen
Suppleant
Randersvej 4
Tlf. 26397761
tina@mejlbyborger.dk

Betina Dorf Schmidt
Suppleant
Frøsigvej 1
Tlf. 27132560
betina@mejlbyborger.dk

Vedtægter

Mejlby Borgerforenings vedtægter

Disse vedtægter er vedtaget på stiftende generalforsamling den 25. april 1974, og sidst ændret på en ekstraordinær generalforsamling den 14. marts 2017.